17 Temmuz 2009 Cuma

Madeleine Peyroux - Bare Bones (2009)

74 doğumlu caz ve blues yorumları kulak yalayan, gitarist, buğulu ses tonuyla 90'ların billie holiday bilinen pek bi beğendiğim şahsiyet. on beş yaşında paris'de sokakta çalarken keşfedilmiştir.96'da ilk albümünü yayınlamıştır.en son albumu 2006 da çıkan half the perfect world'dür.2006 yazında istanbul kültür sanat vakfının uluslarasi istanbul caz festivalinde gelmiştir. (hakanimsi)

1996'da çıkardığı ilk albümü Dreamland ile başarıyı yakalayan, 8 yıl sonra ikinci albümü Careless Love ve sonrasında 2006 da yayınladığı Half The Perfect World ile aynı çizigisini devam ettiren Madeleine Peyroux yine uzun bir aradan sonra 4. albümü Bare Bones ile karşımızda. Güzel sesini beklemeye değecek bir albüm hazırlamış. Billie Holiday'e benzetilen ses rengi ile günümüzün önemli caz solistleri arasına giren Madeleine Peyroux, bu albümde de aynı büyüyü hissettiriyor.

Albümdeki Eserler

1. Instead (Julian Coryell/Peyroux)
2. Bare Bones (Walter Becker/Larry Klein/Peyroux)
3. Damn the Circumstances (David Batteau/Larry Klein/Peyroux)
4. River of Tears (Klein/Peyroux)
5. You Can’t Do Me (Becker/Klein/Peyroux)
6. Love and Treachery (Joe Henry/Klein/Peyroux)
7. Our Lady of Pigalle (Batteau/Klein/Peyroux)
8. Homeless Happiness (Coryell/Peyroux)
9. To Love You All Over Again (Batteau/Peyroux)
10. I Must Be Saved (Peyroux)
11. Somethin’ Grand (Klein/Peyroux/Sean Wayland)

DownLoad

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!