26 Haziran 2009 Cuma

A Capella Boğaziçi - A Capella Boğaziçi (2005)

A capella Boğaziçi", 2002 yazında "Boğaziçi Singers" adıyla Seren Akyoldaş, Oya Aktaş, Şebnem Uçar, Recep Gül ve Ali Göktürk tarafından kuruldu. 2003 yılında 10. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında Genç Caz projesinde ve 2003 Alem Jazz Park projesinde yer aldı. 2003 Eylül'de geçirdiği yapısal değişiklikten sonra Seren Akyoldaş, Fundagül İnce, Ece Özbaylı, Recep Gül, H. İbrahim Halaçoğlu, Ali Göktürk ile altı kişi olarak "A capella Boğaziçi" adıyla çalışmalarına devam etti.
Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü korolarında başlayan birlikteliklerini A capella müziğinin idolü olarak gördükleri Swingle Singers ve Real Group gibi dünya çapında ün yapmış grupları örnek alarak cazın yanı sıra; film müzikleri, caz alt yapılı folk parçalar ve klasik eserleri icra ederek a capella müziğini bugüne taşıyan A capella Boğaziçi'nin Kerem Görsev prodüktörlüğündeki albümü DMC Jazz label'ı ile jazz severlerle buluşuyor.

Albümdeki Eserler.

1. Chili con carne
2. Puttin' on the Ritz
3. Danny Boy
4. Sir Duke
5. Star of the country down
6. Waltz for Debby
7. It don't mean a thing
8. God only knows
9. Joshua fought the battle of jericho
10. There will never be another you
11. Over the rainbow
12. Pink panther theme
13. All the things you are
14. A capella in acapulco
-

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!