14 Nisan 2010 Çarşamba

Jülide Özçelik - Jazz İstanbul Volume 1(2008)

Jülide Özçelik ve Jazz İstanbul (volume 1) hakkında:İstanbul’da hayatlarını sürdüren ve hem doğuyu hem de batıyı içinde barındıran bu yorucu fakat bir o kadar da heyecan verici kozmopolit şehirde caz müziğiyle iç içe yaşayan yeni kuşak genç caz müzisyenlerinin fikir ve gönül birliği ile bir araya gelerek ortaya çıkarmış oldukları “JAZZ İSTANBUL” serisinin birinci albümü aynı zamanda Jülide Özçelik’inde ilk albümü olma özelliğini taşıyor.
Jülide Özçelik müzik eğitimine ‘Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Hafif Batı Müziği bölümünde başladı. Bu bölümden, Selmi Andak, Melih Kibar, Hakan Şensoy gibi değerli eğitmenlerden aldığı derslerle 1998 yılında mezun oldu.
Aynı yıl ‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne tam burslu olarak girdi. Bu bölümde Nükhet Ruacan, Randy Esen ve Yıldız İbrahimova’dan vokal teknikleri, Can Kozlu, İmer Demirer, Raci Pişmişoğlu, Ayşe Özbekligil, Selen Gülün, Donovan Mixon, Ricky Ford ve Timur Selçuk gibi değerli akademisyenlerden de ensemble, solfej, armoni ve Klasik Türk Müziği gibi dersler alarak Caz Vokal Performans Bölümünden mezun oldu.
Kadıköy Müzik Yapım tarafından çıkartılan albümdeki bütün parçaların düzenlemeleri Cem Tuncer’e ait. Albümdeki gitarları da çalan Cem Tuncer’e klavyede Genco Arı, kontrbas ve bas gitarda Kağan Yıldız, davulda da Ediz Hafızoğlu eşlik ettiler.
Albümdeki şarkılar, 5, 6 Nisan 2006’da Alp Turaç Müzik stüdyosunda Erim Arkman tarafından canlı olarak kaydedilmiş olup, canlı çalınmışlığın sıcaklığı albümdeki bütün şarkılarda hissedilmektedir.01 - Kendinle Kalırsın

02 - Mecnunum Leylamı Gördüm
03 - Nisan Valsi (Doğaçlama)
04 - Kara Toprak
05 - Yalan Dünya
06 - Sıradan Bir Gün
07 - Sebep
08 - Anan Var Midur
09 - Geçti Dost Kervanı
10 - Bugün Neden Gelmedin
-
-
Albümü Paylaşan Hüseyin Bey'e Teşekkür Ederim

2 yorum:

Travis dedi ki...

bu akşam istinyeparkta..

TurkJazz dedi ki...

Çok güzel sesi

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!