25 Ağustos 2009 Salı

Esbjörn Svensson Trio - Good Morning Susie Soho (2000)

Müzikal olarak dünyayı aydınlatan ışığı yakan kişiydi; çünkü yaptığı şeyle sınırları zorluyordu. Müziği dünyanın her köşesindeki insanlara ilham verdi.
Svensson'ın üçlüsü EST, klasik müzikten funk'a ve rock'a uzanan yelpazesiyle cazı genç dinleyicilere ulaştıran bir grup olarak biliniyordu.
Annesi bir klasik müzik piyanisti babası da bir caz sevdalısı olan Svensson ergenliğinde klasik müzikle ve rock'la ilgilendi. Stockholm Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, 1990'da, vurmalı çalgılar çalan çocukluk arkadaşı Magnus Oeström'le bir ikili kurdular. 1993'te basçı Dan Berglund'un katılımıyla Esbjörn Svensson Trio üçlüsü kurulmuş oldu.

Esbjörn Svensson 14 Haziran 2008’de dalış yapmak için gittiği Stockholm yakınlarında talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir.
-

Albümdeki Eserler
-
1. Somewhere Else Before 5:31
2. Do The Jangle 5:54
3. Serenity 1:50
4. The Wraith 9:18
5. Last Letter From Lithuania 4:05
6. Good Morning Susie Soho
7. Providence 4:50
8. Pavane Thoughts of A Septuagenarian
9. Spam-Boo-Limbo 4:31
10. The Face Of Love 6:50
11. Reminiscence Of A Soul 6:08
-

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!