31 Ağustos 2009 Pazartesi

Bob Dylan'ın albümü karın doyuracak!

 Protest müziğin öncülerinden Amerikalı şarkıcı Bob Dylan, ilk kez çıkaracağı yeni yıl albümü 'Christmas in the Heart'ın telif haklarını, ABD'de yiyecek yardımı için çalışan bir kuruma bağışlayacak.

Columbia Records, Dylan'ın 'Christmas' albümünün 13 Ekim'de çıkacağını duyurdu.

Açıklamada, albümün ABD'deki telif haklarının, ülkede yiyecek yardımında bulunan 'Feeding America' kurumuna verileceği bildirildi.

'Feeding America'nın bu parayla Noel tatilinde 1 milyon 400 bin aileye yiyecek yardımı yapabileceği tahmin ediliyor.

'İnsanların aç yatması bir facia' diyen 68 yaşındaki sanatçı, ihtiyacı olanlara 'gıda güvenliği' sağlamayı ümit ettiğini söyledi.

Bu arada, Dylan'ın albümün gelecekteki uluslararası telif haklarını da yabancı hayır kurumlara bağışlamayı planladığı belirtildi.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!