1 Aralık 2009 Salı

ilhan Erşahin - Virgo (2000)

"İlhan, eksiksiz ve hiç eskimeyecek şiirsel bir anlatıma yer veren ses ve mantığın sentezine ulasabilmiş, günümüzün tenor saksofonda az rastlanan büyük düşünürlerinden biridir.

" -Butch Morris-

İlhan Erşahin kendi adı altında yayımladığı iki caz albümü (Home, She Said) ve özel projesi Wax Poetic'ten ve bu albümün tüm dünyada buldugu yankıdan sonra, şimdi bundan önceki tüm çalışmalarından farklı tınlayan bir albümle karşımızda. Virgo'da Erşahin'in bir saksofon düşün adamı olarak karşımıza çıktığını görüyoruz; bu kadar kısa bir profesyonel geçmişe rağmen, tonunu, kendi sesini bulmuş, iyice olgunlaşmış, söylemi yere basan, müzikal yelpazesi ne kadar geniş olursa olsun, ben İlhan Erşahin'im diyen bir ses bu. Virgo'da Erşahin'e yine çaplı müzisyenler eşlik ediyor: basta Larry Grenadier, piyanoda Jon Davis, davulda Brian Blade, sampler ve vokalde Val, yine vokalde son zamanların en gözde rap'çi şairi Saul Williams.

Albümdeki Eserler
-
1. Voodoo
2. Jungle
3. My Room
4. Aşk
5. Sahara
6. Emotion
7. New Life
8. Tasmin s Song
9. Virgo Vibe
10. Waltz For Elvin
-

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!