11 Kasım 2009 Çarşamba

East 2 West Ethno-Electronic Tales From Istanbul

East2West”, “İstanbul’dan Etnik / Elektronik Hikayeler” konseptli yepyeni bir albüm ile şehrin çeşitli ve zengin müzikal renklerine ışık tutuyor.

12 parçadan derlenen ve uluslararası müzik pazarı için yayınlanan albüm, Boğaz’ın incisi İstanbul ile Anadolu, Londra, Paris, Berlin, Montreal ve New York arasındaki müzikal bağları gözler önüne sererek birbirinden farklı hikayeleri ve sesleri biraraya getiriyor.

Zürih’ten Burhan Öçal, New York’tan İlhan Erşahin, Montreal’dan Mercan Dede, Berlin-Frankfurt’tan Sultan Tunç, İstanbul’dan Baba Zula, Laço Tayfa, Athena, Akatay Project ve Harem gibi dünyanın dört bir yanında ses getirmiş yetenekli Türk müzisyenlerinin ustalıklarıyla, oryantal – elektronika türünde sınır tanımayan Tunus asıllı Fransız prodüktör Smadj ve Jamaika’ya özgü “dub” sound’u ile özdeşleşmiş Mad Professor’ün yapımcılıklarının bir araya geldiği albüm yöresel ile evrenselin analog ve dijital ile buluştuğu ve tüm dünyada yayınlanacak bir bir albüm olma özelliğini taşıyor.

Albümdeki Eserler
-
İlhan Erşahin's Wonderland - Oriental Wind (7:02)
Nublu - Why This? (5:41)
Oriental Expressions - Dera Sor (6:52)
Baba Zula / Mad Professor - Biz Size Aşık Olduk (dub Mix) (3:56)
Akatay Project - Latino (Remixed by Mercana Dede) (5:58)
Sultan Tunç - Deliloy (3:29)
Laço Tayfa ft. Athena - Erkilet Güzeli (Remixed by Mercan Dede) (4:23)
Nublu - Shoot Me (3:38)
Mercan Dede - Nar-ı Seher (4:16)
Harem - Virtual Voice (5:12)
Burhan Öçal & The Trakya Allstars ft. Smadj - Tekirdağ Karşılaması (Zurna Dub) (6:22)
Baba Zula / Mad Professor - Kısaltmalar (Dub Mix) (7:16)

-
DownLoad

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!