29 Şubat 2012 Çarşamba

Jülide Özçelik - Jazz İstanbul Volume 2 (2012)

Jazz Istanbul Volume 2" albümünde ilk albümde de olduğu gibi Jülide Özçelik'in kendi besteleriyle beraber çeşitli şarkıların yeni düzenlemeleri bulunuyor.
Toplamda 10 şarkıdan oluşan, tüm düzenlemelerin Cem Tuncer'e ait olduğu albümde sözü ve bestesi Jülide Özçelik'e ait 5 şarkıyla birlikte Özdemir Erdoğan'ın "Vitrin"ini, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım"ını, Neşet Ertaş'ın "Gönül Dağı"nı, sözleri Ömer Hayyam'a müziği Mehmet Güreli'ye ait "Kimse Bilmez"i ve anonim bir türkü olan "Şu Yaltadan Taş Yükledim"i yeni düzenlemeleriyle dinleyeceğiz.
Kayıtları ve mix'i Erim Arkman tarafından Babajım Stüdyoları'nda canlı hücum kayıt olarak gerçekleştirilen, mastering'ini Bob Katz'in yaptığı albümde gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Cengiz Baysal, trompette Şenova Ülker ve perdesiz gitarda Cenk Erdoğan bulunuyor.

01. Zaman Söz & Müzik: Jülide Özçelik
02. Hayat Söz & Müzik: Jülide Özçelik
03. Şu Yaltadan Taş Yükledim Söz & Müzik: Anonim
04. Gizli Cennet Söz & Müzik: Jülide Özçelik
05. Vitrin Söz & Müzik: Özdemir Erdoğan
06. Zeynoş Funk Müzik: Jülide Özçelik
07. Kimse Bilmez Söz: Ömer Hayyam Müzik: Mehmet Güreli
08. Uzun İnce Bir Yoldayım Söz & Müzik: Aşık Veysel Şatıroğlu
09. Eşitiz Eninde Sonunda Söz & Müzik: Jülide Özçelik
10. Gönül Dağı Söz & Müzik: Neşet Ertaş

-

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!