5 Ocak 2012 Perşembe

Eliane Elias - Plays Live (2010)

Brezilyalı caz piyanisti, aranjör, vokal ve şarkı yazarı Eliane Elias’ın 2002 Mayıs’ında Amsterdam’da kayıtları gerçekleştirilen “Eliane Elias Plays Live” albümü EMI etiketiyle tüm caz severlerin ilgisine sunuldu!

Şimdiye kadar caz dinleyicisiyle buluşturduğu çok sayıda albümle caz listelerinde iyi yükselişler gerçekleştiren sanatçının, özellikle “Bossa Nova Stories” albümü Fransız listelerinde ve Itunes top jazz albüm listesinde 1. sıraya, 2009’da Billboard dergisinde de 2. sıraya yükselmeyi başarmıştı. Bu albümle sanatçı, yeteneğini tüm dünya caz sahnesine bir kez daha kantlamayı başarmıştı.

“Eliane Elias Plays Live” albümü Eliane Elias’ın ilk canlı enstrümental kaydı. Piyanoda Eliane Elias, basta Marc Johnson ve davulda Joey Baron’dan oluşan Elias triosu ile virtüözik ve yenilikçi bir caz müziğinin doruğunda gezinme fırsatı elde edeceksiniz.
01. Just Friends (10:30)
02. Bowing to Bud (10:49)
03. If You Could See Me Now (5:37)
04. Have You Met Miss Jones (10:47)
05. Embraceable You / But Not for Me / Jazz Influence / Who Knows (6:37)
06. Peggy's Blue Skylight (8:01)
07. Desafinado (18:12)
-

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!