26 Ocak 2009 Pazartesi

Compact Jazz Konserleri Başlıyor

İstanbullu cazseverler, 28 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Garanti Bankası ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ‘Garanti Caz Yeşili Konserleri’nde buluşuyor.

Etkinliğin ilk gününde Maslak Venue’de Akdeniz seslerini, flamenko ve Arap ezgilerini müziğinde kaynaştıran Radio Tarifa ve Babylon’da ‘yeni St. Germain’ olarak anılan Llorca sahne alacaklar. 1 Mart Cumartesi akşamı ise Maslak Venue’de, Latin müziklerinin sıcaklığını Kuzey Amerika’nın caz ve blues geleneğiyle buluşturan Tania Maria and The Viva Brazil Quartet’i, Babylon’da ise sıcak, karizmatik ve enerjik müziği ile Aqua Bassino’yu seyredeceğiz. Diğer yandan Nardis’te her iki akşam boyunca Roggenkamp, Focan & Kozlu Trio cazseverlere tam anlamıyla bir Hammond org ziyafeti yaşatacak. Garanti Caz Yeşili Konserleri, 2 Mart Pazar günü Safran’da, Kerem Görsev, Yavuz Baydar, Hakan Atala gibi ünlü caz duayenlerinin arşivlerinden seçerek çalacakları klasik ve çağdaş caz parçalarıyla renklenecek bir ‘jazz lunch’ ile sona erecek.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin
Yasal Uyarı

TurkJazz.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde TurkJazz.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir!